...
صنعت راه و ساختمان
صنعت راه و ساختمان
صنعت راه و ساختمان

پلیمرها در نیم قرن گذشته با توجه به خصوصیات مکانیکی و شیمیایی مطلوب و تنوع فراوان، کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف از جمله نفت، خودرو، هوافضا، آب و فاضلاب و غیره داشته اند. در چند دهه اخیر این مواد با توجه به خواص فیزیکی-مکانیکی مناسب، وزن کم، سهولت استفاده، قیمت مناسب، کاهش مصرف انرژی، زیبایی و شکل پذیری خوب جایگزین مواد سنتی در صنعت ساختمان شده اند، به صورتی که امروزه ساخت یک ساختمان را نمی‌توان بدون کاربرد انواع مصالح پلیمری تصور کرد.

مواد پلیمری در موارد زیادی همچون کفپوش‌ها، دیوارپوش‌ها، پارکت، کابینت، عایق‌ها، نماهای بیرونی وداخلی، سقف کاذب، روکش­های پلیمری، روکش‌های بتن پلیمری، بتن‌های اصلاح شده با پلیمرها، لوله­های پلیمری ساختمانی، سنگ ساختمان، چسب‌های ساختمانی، رنگ‌ها و پوشش­ها، آسفالت و… به کار می‌روند و با توجه به مزایای بی­نظیر آنها تحقیقات متنوعی در بکارگیری آنها در بخش‌های مختلف صورت می‌گیرد و همه روزه دستاوردهای جدیدی از کاربردهای این مواد در این صنعت ارائه می­گردد.

 

با توجه به تمایل رو به رشد سازندگان و مصرف کنندگان به استفاده از انواع پلیمرها در صنعت راه و ساختمان، شرکت پتروهانیک، با درنظرگرفتن استانداردهای این صنعت، تولیدات خود را با فرمولاسیون پیشرفته توسعه داده است.

محصولات مورد نیاز این صنعت